Blog

هفت اشتباه در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

دلیل اصلی  تمایل نداشتن   افراد به شروع پروژه دکوراسیون داخلی منزل ، ترس از اشتباهاتی پرهزینه است.

در این مطلب  هفت اشتباه بزرگ در دکوراسیون منزل اورده شده است که  به شما اعتماد به نفس انجام  پروژه طراحی داخلی مورد نظر  خود را می دهد و کمک می کند با سعیو تلاش اول این کار را بی نقص انجام بدهید. با آگاهی از این هفت نکته  می دانید دنبال چه باشید و دکوراسیون داخلی منزل خود را با موفقیت به پایان رسانید.

۱-انتخاب رنگ مورد نظر قبل از سایر موارد

 رنگ یکی از مهم ترین بخش های طراحی خانه به حساب می اید ولی به این معنا نیست که باید قبل از هر مورد  دیگری آن را انتخاب کنید. وقتی تصمیمتان درباره مواردی مثل  پارچه مبلمان (کوسن، قالی، پرده) قطعی شد خیلی راحت می توانید رنگی مناسب و هماهنگ  با آن ها موارد  انتخاب کنید. انتخاب پارچه ای که دوست دارید بعد از تصمیم گیری و قطعی  شدن رنگ محیط کار آسانی نیست .

 

 

 

۲- خرید مبلمان بدون توجه به اندازه

 

 تصمیم گیری درباره اندازه مبلمان کار راحتی نیست. به همین دلیل است که بعضی اوقات صاحبان خانه میز عسلی ای که در نمایشگاهی پسندیده اند را بعد از خریداری و استفاده در  اتاق نشیمن مثل یک هیولای بزرگ می بینند. اگر اندازه های دقیق وسیله  مورد نظر را می دانید، به این اندازه ها اعتماد کرده ومراقب خطای چشم باشید. فضای مورد نظر برای هر وسیله را با چسب نواری علامت زده  تا به یک زمینه اندازه قابل قبول برسید. این اعداد را برای  خرید همراه خود ببرید . اگر به  وسیله ای شدیدا علاقه مند شدید و  با اندازه گیری شما هماهنگی نداشت  از وجود  اندازه های متفاوت آن سوال کنید . یا اندازه آن را بگیرید و با فضای خود مقایسه کنید اگر از ان راضی بودید خریداری کنید.

 

 

 

۳- خرید کل وسایل از یک فروشگاه

 

 اگر همه وسایل منزل یا حتی  اتاق را از یک جا خریداری کنید، نتیجه ای کسل کننده خواهید داشت ، نتیجه خرید با زمان  کافی و گشت و گذار در فروشگاه های مختلف نتیجه  خاصی دارد. فروشگاه هایی که سبک های طراحی داخلی متفاوتی دارند را امتحان کنید، یا از سایت های آنلاینی که از برند  متنوعی تشکیل شده اند بازدید کنید . در این صورت مراحل دکوراسیون منزل شما خسته کننده نخواهد شد .

 

 

 

 

 

 

 

۴- مجموعه کامل نخرید :

 

در ابتدا یک وسیله بزرگ را خریداری، سپس برای خرید  لوازم کوچک و جانبی آن به فروشگاه های  دیگری هم  سر بزنید ، وسایل آن ها کاملا هم شکل وسیله اولیه نخواهد بود ، مثل خرید میزهای ترکیبی. نتیجه نهایی آن سلیقه شخصی خواهد بود، که در هیچ کاتالوگی پیدا نمی شود.

 

 مواردی  مثل رنگ، جنس مدل پایه، خطوط صاف یا گردو.. می توانند بین وسایل مختلف ارتباط داشته باشند. استفاده از این نکات  کمک می کند وسایل مختلف  را به هم مرتبط کنید و اطمینان داشته  باشید که با هم هماهنگ باشند .

 

 

 

۵- تصمیمات  محتاطانه

 

 درست است که  کسی مایل نیست  تعطیلات آخر هفته را در صدد جبران اشتباهات  قبلش باشد، اما ترس از تصمیم گیری های هیجان انگیز دکوراسیون داخلی منزل را تکراری رضایت بخش نخواهد بود . بهتر است ریسک  ریسک کنید. به طور مثال  اگر دیوار خود را به صورت شلوغ تزئین کنید همیشه می شود  آن را با مبلمان رنگ خنثی و وسایل هنری سفید هماهنگ کرد و اگر هم روزی خسته شدید می توانید آن را تعویض کنید.

 

 

 

۶- جسارت در تمام تصمیمات

 

این بخش دقیقا نقطه مقابل اشتباه قبلی است . در شلوغ ترین فضاها هم باید وسایل ساده ای وجود داشته باشد که نقاط مختلف را متعادل کند. این موضوع را میتوان به اشپزی تشبیه کرد  : یک دستور پخت عالی مطمعنا نیاز به ادویه جات خوب ومناسب  دارد ولی برای تکمیل  این طعم نیاز به نمک دارد. اگر  وسیله یا اثر هنری برجسته، پرده یا پارچه شلوغ  و چشمگیر دارید، اجازه دهید سایر اجزای دکوراسیون منزل مثل رومبلی یا قالی سادگی  داشته باشد . هنگام  انتخاب وسیله جدید حتما به هماهنگی آن با کل مجموعه دقت کنید.یک بالش تک رنگ یا پتوی طوسی شاید در ویترین مغازه به چشم نیاید، ولی همان چیزی باشد که دیزاین منزل شما نیاز دارد.

 

 

 

۷- رها نکردن گذشته

 

دور ریختن وسایل قدیمی کار سختی است  اما فراموش کردن یک  دکوراسیون داخلی بد سخت تر است. اگر زمان  زیادی با فضای بد ترکیب سر و کار داشتید، نبایدتا اخر عمر ان را تحمل کنید. به طور مثال اگر از چند دهه قبل از ظاهر اثاثیه طلایی و براق خوشتان نمی آید، باید ذهن خود را برای لوازم برنجی ماتی که امروزه مد شده باز نگه دارید. اگر از کاغذ دیواری سال ها رنج بردید یا یک  رنگ  نامناسبی را تحمل کردید نباید به ابزار قدرتمند دکوراسیون داخلی شک کنید . با تکنولوژی گزینه ها هر روز  بهتر شده و منابع مناسبی در اختیار شما قرار میدهد  تا اشتباه گذشته را تکرار نکنید. پس دست به کار شوید  و سبک طراحی داخلی مورد علاقه خود را امتحان کنید

 

 

© 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme

Search