Blog

نکات ساده برای بازسازی اشپزخانه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه ی ما خواهان تنوع، تغییر و زیبایی محیط پیرامونمان هستیم و تلاش میکنیم با امکانات موجود و راه هایی اسان این تغییرات رو ایجاد کنیم. یکی از مکان هایی که تغییر ان در جلوه بخشیدن به خانه تاثیر زیادی دارد اشپزخانه است که معمولا با خراب کردن دیوار بین آشپزخانه و پذیرایی تغییر چشم گیری بوجود می اید. در این مطلب راه هایی دیگری برای تغییر دکوراسیون آشپزخونه را برای شما بازگو میکنیم و شما در صورت لزوم، طبق موقعیت و امکانات خود بهترین گزینه  رو انتخاب کنید.

 

 

1. فلزات موجود در آشپزخانه را تغییر دهید

 

فلزات استفاده شده در آشپزخانه مثل بدنه ی هود، شیرآلات، دستگیره های کابینت ها و لوسترها را میتوان به راحتی تغییر داد و از رنگ هایی مثل  طلایی، آلومینیوم مات و مسی استفاده کرد. سعی کنید حداقل بین دو مورد از این موارد هماهنگی ایجاد کنید  تا نمای بیشتری داشته باشه.

 

 

2. ردیف های بالایی کابینت ها را حذف کنید

 

این روزها در بیشتر آشپزخانه ها شلف ها و قفسه هایی را مشاهده میکنیم  که به جای کابینت استفاده  و باعث بزرگتر نشان دادن فضا میشوند. برای داشتن آشپزخانه ای بزرگ و دلباز کافیست  کابینت ها رو حذف و از قفسه هایی با رنگ روشن استفاده کنید.

 

 

3. تعویض صفحه ی روکابینتی

برای انتخاب صفحه ی رو کابینتی دقت کنید که رنگ مکمل کابینت ها را انتخاب کنید و چون فعالیت زیادی روی این صفحات انجام میگیرد بهتراست  که ضد ضربه و ضد خش وبه راحتی قابل پاک شدن باشد. استفاده از ام دی اف (  ( MDF، سنگ مرمر و سنگ گرانیت برای اینکار بسیار مناسب است.

 

4. مکانی مختص نشستن

 

ممکن است  تصمیم بگیرید غذای خود رادر محیط آشپزخانه سرو کنید یا هنگام طبخ غذا به فرزندتان در درسهاش کمک کنید، پس فضایی برای نشستن برای اشپزخانه ضروری است. میتوانین از چهارپایه یا صندلی در کنار اوپن استفاده کنید یا نیمکتی در کنار پنجره قرار داده و فضایی دلنشین رو خلق کنید.

 

 

 

5. از منابع انرژی طبیعی استفاده کنید

 

ایجاد تغییرات در آشپزخانه نه تنها به زیباسازی فضای منزلتان کمک میکند بلکه شما میتوانید با تغییراتی کارآمد در مصرف منابع انرژی هم صرفه جویی کنید. با تغییر سیستم لوله کشی و انتخاب شیر آب مناسب در مصرف آب صرفه جویی کنید. لامپ های کم مصرف رو در لوسترها بکار ببرید و با ایجاد پنجره از نور طبیعی استفاده کنید.

 

6. تعویض رنگ کابینت ها

تغییر رنگ کابینت ها به صرفه تر از تغییر مدل انهاست و یکی از اساسی ترین تغییرات در آشپزخونه به حساب می آید. اگه بدنه و درها نیاز به لکه گیری و تعمیر دارند انها رو درست کرده و سپس به رنگ دلخواه تغییر دهید. شما حتی میتوانین کابینت های فلزی خود را هم به طرح چوب رنگ آمیزی کنید.

 

 

7. تعویض کفپوش آشپزخانه

 

کفپوش برای ایجاد تغییرات گزینه مناسبی میباشد ولی با این حال کمترکسی به فکر ایجاد تغییر با کفپوش میباشد .برای کفپوش میتوان ازسرامیک، کاشی ،پارکت یا سنگ استفاده کرد. استفاده از سرامیک هایی با طرح پارکت یا بکارگیری سنگ برای این فضا بسیار مناسب است .

 

8. نصب لوسترهای جدید

 

زمانی  که اجزای اصلی آشپزخانه را تغییر دادید  بهتراست  از نورپردازی و روشنایی ها غافل نشوید. نورپردازی دقیق و استفاده از وسایلی مناسب، زیبایی فضا را دوچندان میکند. از مواردی استفاده کنید که بیشترین استفاده در محیط آشپزخانه را داشته تا اجزا در کنار هم تطابق لازم را داشته باشند.

 

 

© 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme

Search