Blog

نکاتی که درباره کاغذ دیواری باید بدانید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

بعضی از  افراد ترجیح میدهند  دیوارهای اتاق یا خانه  خود را با رنگ بپوشانند در مقابل  یک سری از افراد نیز هستند که کاغذ دیواری را بر رنگ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم جز ان دسته از افراد هستید که کاغذ دیواری را ترجیح میدهید بهتر است پیش از هر کاری چند نکته اصلی در این باره را بخوانید.

 

1. برای اتاق نشیمن بهتر است از کاغذهای دیواری که در ان از الیاف طبیعی و پارچه‌ای به کار برده شده  استفاده کرد   تا حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیان‌تان منتقل شود.

 

 

2. برای اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که در آن  براده‌های چوب، خرده‌های فلز و موادی مثل پی‌وی‌سی (PVC) به کار رفته باشد. این  پوشش ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش‌ها بیشتر است.

 

3. کاغذ دیواری اتاق بچه‌ها می‌تواند از طرح‌های متنوع عروسکی و رنگ‌هایی شاد و درخشان باشد.

 

4. کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی و با فاصله، می‌تواند دیوارها را بلندتر نشان  داده و حسی را القا کند که انگار سقف در فاصله‌ ای بیشتر  از ارتفاع واقعی‌اش قرار گرفته است.

 

5. کاغذ دیواری  با طرح‌های افقی، می‌تواند خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از جلوه دهد در عین حال، سقف را نزدیک ‌تر به کف  نشان دهد.

 

 

 

6. استفاده از کاغذ دیواری با  طرح‌های شلوغ و گُل‌دار،  فضا را کوچک‌تر نشان می دهد.

 

7. کاغذ دیواری با طرح‌های قطری و زیگزاگ، محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌میدهد. طرح‌هایی  این چنین به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.

 

8.اگر الگوی کاغذ دیواری‌تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، کتغذ دیواری بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق جلوه کمتری خواهند داشت .

 

 

9. به خاطر داشته باشید هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل انتخاب کنید.

 

10.  قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ‌ بر محیط و استفاده‌ شان در مکان‌های مختلف آگاهی داشته ‌باشید. رنگ‌ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر بسیاری بر محیط می‌گذارند.

 

11. رنگ‌های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده شود. این رنگ‌ها باعث ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می‌شود. به‌طور معمول رنگ‌های درخشنده با رنگ سفید رقیق می‌شوند.

 

 

 

© 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme

Search